Son dakika: Erdoğan, AK Parti’nin İzmir İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıklıyor!

Son dakika haberi… Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor…

ERDOĞAN, CUMHUR İTTİFAKI’NIN İZMİR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TEK TEK AÇIKLIYOR:

ALİAĞA: SERKAN ACAR – MHP ADAYI 
BALÇOVA:
 EROL EROĞLU
BAYIRDIR: UĞUR DEMİREZEN
BAYRAKLI: BİLAL KIRKPINAR
BERGAMA: SADIK DOĞRUER
BEYDAĞ: HÜSEYİN AY
BORNOVA: CEVDET ÇAYIR
BUCA: ADNAN ÖZTEKİN
ÇEŞME: ESAT TANIK – MHP ADAYI
ÇİĞLİ: MURAT GÖKÇEKAYA
DİKİLİ: SEMA AKINCI – MHP ADAYI
FOÇA: TANER ACAR – MHP ADAYI
 

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Sevgili İzmirliler, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Sabah yaşadığımız 5.1 büyüklüğündeki depremden dolayı tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Cumhur İttifakı olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın ardında bugün de ilçe belediye başkan adaylarımızı açıklamak için bir aradayız. 

“TÜRKİYE’DE ARTIK ŞOVLA, ALGIYLA BAŞKANLIK YAPMA DEVRİ SONA ERMİŞTİR”

Amacımız aday belirleme işlemlerini en kısa sürede bitirerek tüm enerjimizi 31 Mart’ta sandıkları patlamak için kullanmaktır. Milletimiz 31 Mart’ta şehirlerini eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye başkanlarını tercih edecektir.

Türkiye’de artık sadece şovla algıyla belediye başkanlığı yaparak şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir.

”GELİN HİÇBİR ŞEHRİMİZİ TÜRKİYE YÜZYILI BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞINDAN MAHRUM BIRAKMAYALIM”

Gelin İzmir başta olmak üzere hiçbir şehrimizi “Türkiye Yüzyılı” belediyeciliği anlayışından mahrum bırakmayalım.

Milletimiz, 31 Mart’ta şehirlerini, ortak değerlerini istismar siyasetiyle değil eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye başkanlarını tercih edecektir.

Bizim adaylarımız, belediye başkanlığı koltuğunda oturan ama gözü, gönlü ve aklı başka yerlerde olan isimler gibi değildir, olmayacaktır. Ülkemizin başına 40 yıldır musallat edilen bölücü terör belası yeniden bu toprakları işgal girişiminin parçası.

Emperyalist güçler sinsi oyunlara içeriden destek verecek maşaları figüranları daima buldular. Kimi bilerek kimi bilmeyerek bu senaryolarda rol üstlenenler tarih önünde hak ettikleri notları almışlardır. Hükümetimizin ilk dönemi ülkenin yakasından düşmek istemeyen vesayet güçlerine karşı mücadele ile geçti.

”TÜRKİYE YÜZYILI YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ HIZLANDIRACAĞIZ”

18. seçimimize 18. imtihanımıza hazırlanıyoruz. İnşallah bu seçimi de başarıyla tamamlayıp Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzü hızlandıracağız.

Siyasi ve ekonomik bağımsızlığını tahkim eden Türkiye’nin bölgesel ve küresel sorumlulukları artıyor.

ULUSLARARASI ADALET DİVANI’NIN ALDIĞI KARAR

Uluslararası Adalet Divanı’nın dün aldığı karar dünya 5’ten büyüktür haykırışımızı adeta bir aksisedasıdır. İsrail’i bir kez daha uluslararası toplumun sesine kulak vererek saldırılarını bir an önce durdurmaya çağırıyoruz. 

Tüm bu gerçeklere rağmen Türkiye’nin kendi topraklarından vatandaşlarından ibaret bir güç olmadığını hala anlamayanlar var.

”NE İZMİR, NE DE İZMİRLİ KİMSENİN TEKELİNDEDİR”

Ne İzmir, ne de İzmirli kimsenin tekelindedir. Bu şehre azimle hizmet eden herkes İzmirlidir. İzmir’in ilçeleri, mahalleleri, sokaklarının hali ortada. Körfezi kokutanların bu şehre vereceği hiçbir şey yok.

HAMZA DAĞ: YENİ BİR HİKAYE YAZMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Hamza Dağ’ın açıklamalarından satır başları;

Derdimiz İzmir’i hak ettiği değerlere çıkarmaktır. Bizim tek derdimiz İzmir’dir. İzmir’i Ege’nin incisi olmanın dışında Türkiye’nin incisi yapacağız.

Belediyecilik denildiğine herkesin aklına ilk olarak AK Parti gelmektedir. AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki başarısının sırrı sizlerin ortaya koyduğu belediyecilik modeliyle mümkün oldu.

Bu şehirde yeni bir hikaye yazmak için mücadele edeceğiz. İzmir’i hak ettiği yere kavuşturacağız. İzmir’i daha yaşanılabilir kılacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx