Ekmekçioğlu ailesinde miras kavgası patlak verdi… Dört kardeşin miras kavgası mahkemeye taşındı

İstanbul’da Maçka Otel, Tarabya Otel, Vadi İstanbul gibi dev projelerin yapımında yer alan, Türkiye’nin en büyük kiremit üreticilerinden Ekmekçioğlu ailesinde miras kavgası çıktı. Kilsan Kiremit’in kurucusu baba Ahmet Fethi Ekmekçioğlu geçtiğimiz yıl kasımda vefat etti. Ünlü işadamı, geride kalan çocuklarına değeri onlarca milyon doları bulan Türkiye’nin farklı illerinde ev ve arsalarla, banka hesaplarında yüklü miktarda para ve hissedarı olduğu 9 şirketi bıraktı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre Ekmekçioğlu’nun 4 çocuğundan biri olan Meral Ekmekçioğlu, 3 kardeşinin sahte vekâletnameyle şirket yönetiminde çoğunluğu ele geçirdiğini, şirket mallarını yok pahasına satarak içini boşalttıklarını öne sürerek mahkemeye başvurdu.

Ekmekçioğlu, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda kardeşleri Mehmet Sabri, Hüseyin Bülent ve Berrin Ekmekçioğlu’yla halihazırda devam eden “Genel Kurul Butlanı” davası bulunduğunu belirtti.

Şirketin mallarının satılması sonucu ortaya çıkan zararın bilirkişi raporlarıyla ortaya çıkarıldığını da vurguladı. Meral Ekmekçioğlu, mahkemenin Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan ev ve arsalarla birlikte çeşitli banka hesaplarında yüklü miktarda para ve hissedarı olduğu 9 şirketin paylaşımını yapmasını talep etti. Sulh Hukuk Mahkemesi dilekçeyi kabul ederek davanın görülmesine karar verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx