Brad Pitt: Egoist Değilim Ama Hastayım

Daha önce de benzer iddiasını tekrarlayan Pitt, resmi olarak teşhis almadığını ama gösterdiği bütün belirtilerin bu prosopagnozi hastası olduğunu doğruladığını ileri sürdü.

Yüz körlüğü olarak da bilinen prosopagnozi, genellikle doğuştan geliyor. Beyindeki bilişsel bir bozukluk nedeniyle bu hastalığı sahip olan kişiler diğer insanların yüzlerini tanıyamaz, hatta neredeyse göremez. Bazı kişilerin kendi yüzlerini tanımakta bile güçlük çektiği durumlar da olabilir.

‘BENCİL OLDUĞUMU SANIYORLAR’

Kendisinde prosopagnozi yani yüz körlüğü hastalığı olduğunu GQ dergisine verdiği röportajda tekrarlayan Brad Pitt, gördüğü ve tanıştığı insanları sonradan hatırlayamadığını belirtip “Bu da insanların beni ilgisiz, yanına yaklaşılamaz ve sadece kendini düşünen bencil biri gibi görmelerine neden oluyor” dedi.

Brad Pitt, dergi için Ottessa Moshfegh ile yaptığı röportajda “Kimse bana inanmıyor” diye konuştu. Moshfegh kendi kocasının da prosopagnozi hastalığına sahip olduğunu belirtti.

‘EGOİST DEĞİLİM’

Brad Pitt bu konuda daha önce de şunları söylemişti: “Birçok insan benden nefret ediyor çünkü onlara saygısızlık ettiğimi düşünüyorlar.” Pitt, sahip olduğunu iddia ettiği hastalığın sonucu olarak insanların kendisini “egoist” olarak gördüğünü sözlerine ekledi.

‘KENDİMİ HEP YALNIZ HİSSETTİM’

Pitt aynı röportajda iç dünyasıyla ilgili daha önce hiç sözünü etmediği bazı ayrıntıları da gözler önüne serdi. Pitt, büyüme çağında duygusal bir kargaşa ve derin bir üzüntü hissettiğini de sözlerine ekledi. Hatta bunu ” büyümenin doğal bir parçası” olarak tanımladı. Pitt bu konudaki sözlerini “Sanırım hepimizin kalbi kırıldı” diye sürdürdü. Pitt hayatı boyunca kendini hep yalnız hissettiğini de saklamadı: “Kendimi hep yalnız hissettim. Çocukken, büyürken hep yalnız hissettim. Yakın zamana kadar ailemi de arkadaşlarımı da daha fazla kucaklayamadım.”

OYUNCULUKTA SON DÖNEMEÇ

Brad Pitt aynı röportajda oyunculuk kariyeriyle ilgili düşüncelerini de “Son dönemece geldim” diyerek özetledi. Bundan sonra hayatını nasıl şekillendireceğini ise henüz bilmediğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx