Will Smith’in tokadıyla 62 yıllık gelenek bozuldu! Artık kırmızı değil


Geçtiğimiz yıl Will Smith’in Chris Rock’a sahnede attığı tokat, Oscar Ödül Töreni tarihinin en unutulmaz olaylarından biri olarak hafızalarda yer etti. Bu yıl oluşabilecek herhangi bir krize karşı tedbirleri sıkı tutma kararı alan Akademi, her şeyin değiştiğini göstermek için 1961’den beri devam eden geleneği değiştirdi.

Geçtiğimiz yıl 94’üncüsü düzenlenen Oscar Ödülleri’nde dünyaca ünlü yıldız Will Smith ve komedyen Chris Rock arasındaki yaşanan tatsız olay dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı. Törenin sunuculuğunu üstlenen Chris Rock, hastalığı nedeniyle saçları olmayan Will Smith’in eşine espri yapmış ve ortalık karışmıştı. Bir anda sahneye atlayan Smith, Chris Rock’a tokat atmış ve o anlar ödül törenini düzenleyen Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından affedilmemişti. 

Will Smith, Jada Smith ve Chris Rock

Bu yıl 95’incisi gerçekleştirilecek olan Oscar Ödül Töreni öncesi hazırlıklar son hız devam ederken geçtiğimiz yıla damga vuran ‘tokat’ olayını akıllardan silmek isteyen Akademi farklı bir yola başvurdu. 1961’den beri kırmızı olan ikonik halının artık şampanya renginde olmasına karar kılan Akademi, “İnsanlar ‘Bu yıl herhangi bir sorun olacak mı? Bu yıl herhangi bir şiddet olacak mı?’ diye soruyor. Kesinlikle olmamasını umuyoruz. Kırmızı halı yerine şampanya rengi halıda karar kıldık ki kan dökülmeyeceğine dair ne kadar kendimize güvendiğimizi gösterelim” şeklinde açıklamada bulundu.

Oscar ödüllerinde halının rengi değişti

CHRİS ROCK İLK KEZ KONUŞMUŞTU!

Netflix’te yayımlanan yeni stand-up gösterisi ‘Selective Outrage’de konu hakkında konuşan Chris Rock, şöyle konuştu:

“Herkes biliyor, geçen yıl tokatlandım. İnsanlar, ‘Acıdı mı?’ diye soruyor. Hala acıyor. Kulağımda Summertime çalıyor. Bütün hayatım boyunca Will Smith’i sevdim. Tüm hayatım boyunca onu destekledim. Şimdi ise sadece Smith’i çığlıklar atarken görmek için Emancipaton izliyorum.” 

AKADEMİ TEDBİRLERİ SIKI TUTMA KARARI ALDI!

Smith’in 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men edilmesinin ardından Akademinin Ceo’su Bill Kramer, açıklamalarda bulundu. Time dergisine röportaj veren Kramer, bu yıl sıkı tedbirler aldıklarının altını çizerek meydana gelebilecek herhangi bir krize karşı hazırlıklı olduklarını dile getirdi. Öte yandan Akademi Başkanı Janet Yang ise Will Smith’in tokadına karşı yeteri kadar hızlı hareket edemediklerini söylemişti.

Will Smith tokat olayı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Uğur Işılak’ın acı günü! Usta sanatçının babası Ahmet Işılak hayatını kaybetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir