SOL Parti’den ‘Seçim Güvenliği İttifakı’ açıklaması

SOL Parti, seçim güvenliğine ait yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal bir krizin içinde olduğu, krizin kaynağı olan AKP’nin ise iktidarını sürdürebilmek için ‘ülkeyi ateşin içine atmaktan çekinmediği’ belirtildi.

“Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm işçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir” tespitini yapan SOL Parti, “Atı Çaldırmayacağız, Üsküdar’ı Geçirmeyeceğiz” diyerek ‘Seçim Güvenliği İttifakı’ içinde yar alacağını duyurdu.

Açıklamada, “Tüm muhalefet partileri, seçim güvenliği konusunda oluşan tüm sivil teşebbüsler ve toplumsal uğraş dinamikleriyle Seçim Güvenliği İttifakı ile birlikte olacağız” tabirleri kullanıldı.

SOL PARTİ’nin açıklaması şu formda:

“NE YAPARLARSA YAPSINLAR BAŞARAMAYACAKLAR

KAZANACAĞIZ!

HAYDİ BİR ADIM ÖNE

Türkiye ekonomik, siyasi ve toplumsal bir kriz içinde. Bu krizin bizatihi kaynağı olan AKP, çürümüş iktidarını sürdürebilmek için ülkemizi ateşin içine atmaktan çekinmiyor.

Memlekete sahip çıkma kararlılığında olan tüm işçi yurtsever insanların ortak sorumluluğu, bu tek adam rejimine son vermek için birleşmektir.

Birleşeceğiz, Gayret Edeceğiz ve Kesinlikle Kazanacağız

AKP, tutuklama, baskı ve yasaklarla bir defa daha “atı (ç)alıp Üsküdar’ı geçme” planları kuruyor. SADAT’dan şeriatçı paramiliter güçlere ve YSK’dan devletin baskı aygıtlarına ellerindeki tüm imkanlar bunun için seferber ediliyor.

Bu gözü kararmış kötülükle baş edecek gücümüz olduğunu göstereceğiz! Tüm muhalefet güçleri birlikte ve dayanışma içinde, sandıklara sahip çıkarak başarmanın yolunu açmak için bir adım öne çıkıyoruz!

Atı Çaldırmayacağız, Üsküdar’ı Geçirmeyeceğiz

Atları çalma planlarını boşa düşürmek için harekete geçiyoruz. Her sokakta, her mahallede Seçim Güvenliği Komiteleri oluşturacak, seçim anını beklemeden bugünden çalışmalarımıza başlayacağız. Bu çalışmalar kapsamında sokak ve mahallelerde dayanışma ağları kurulacak, seçim güvenliğine ait teknik hazırlıklar yapılacak.

Seçim Güvenliği İttifakında Omuz Omuza Olacağız

SOL Parti, seçim güvenliği komiteleri ile yürüttüğü çalışmalarını tüm muhalefetle omuz omuza sürdürecek. Tüm muhalefet partileri, seçim güvenliği konusunda oluşan tüm sivil teşebbüsler ve toplumsal uğraş dinamikleriyle Seçim Güvenliği İttifakı ile birlikte olacağız.”

Related Posts

Ümraniyespor ile Galatasaray, ilk kez resmi maçta rakip

Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında Galatasaray yarın saat 21.00’de Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda Ümraniyespor ile karşılaşacak. Ligde geride …

Şanlıurfa’da, sulama kanalında bayan cesedi bulundu

Olay, akşam saatlerinde Harran’a bağlı Kütüklü Mahallesinde meydana geldi. Argümana nazaran tarladan dönen vatandaşlar, sulama kanalında …

Bu da oldu: Metruk binada güpegündüz uyuşturucu ticareti

Şahinbey ilçesi Suyabatmaz Mahallesi Güllü Sokak’ta bulunan metruk binaları mesken tutan uyuşturucu husus bağımlıları, yurttaşları bezdirdi …

Garo Paylan’dan suikast teziyle ilgili kabahat duyurusu

HDP Milletvekili Garo Paylan, avukat Mehmet Sinan İnce’nin 2016 yılında kendisine yönelik suikast planı yapıldığı teziyle ilgili Ankara …

Kılıçdaroğlu Hacıbektaş’ta Cemevi ve mesire alanı açılışını yaptı

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş-ı Veli’nin 751’inci vefat yıldönümünde Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen Hacı Bektaş-ı Veli …

Kilis’e şehit ateşi düştü

PKK/YPG’li teröristlerin hudut karakoluna yönelik hücumunda şehit olan Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu’nun acı haberi, Kilis Vali Yardımcısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.