RTX 30 Serisi Ekran Kartları İndirim Almaya Başladı

Yeni nesil GeForce RTX 40 serisi bir süredir piyasada olsa da piyasanın halen yüklü miktarda GeForce RTX 30 ekran kartı stoğuna sahip olduğu biliniyor. Doğal olarak tüketiciler yeni nesil ürünlere yöneliyor, DLSS 3 teknolojisine sahip olmak istiyor. Bu nedenle çeşitli Ampere modellerinin perakendecilerde indirime girdiğini görüyoruz.

Üstelik RTX 30 kartlar liste fiyatının bile altına geriledi. Newegg ve Amazon gibi perakendeciler, MSI’ın bazı GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3060 Ti, GeForce RTX 3060 ve GeForce RTX 3050 ekran kartlarını %25’e varan oranlarda indirimlerle satışa çıkardı.

İndirimler şimdilik yalnızca MSI markalı GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarıyla sınırlı görünüyor. Gigabyte ve ASUS gibi diğer üreticilerin kartları büyük indirimler almadı. Daha öncesinde NVIDIA’nın elinde çok sayıda Ampere GPU stoğu olduğu konuşuluyordu.

GPU stoğunun yanı sıra, perakendecilerin RTX 30 stoğuna sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu nedenle diğer markaların da indirimler yaptığını görebiliriz. Tahmin ediyoruz ki bu indirimler ülkemizdeki fiyatlara da yansıyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir