Öldü sanılan küçük kız, cenazesinde uyandı

İlginç olay Meksika’nın Villa de Ramos kentinde yaşandı. 3 yaşındaki Camila Roxana Martinez Mendoza, mide ağrısı, kusma ve yüksek ateş şikayetleriyle ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Burada, hekimler birinci müdahaleyi yapsa da ailesine kızlarını daha kapsamlı bir hastaneye götürmelerini tavsiye etti.

Bunun üzerine anne ve küçük kızı, Salinas de Hidalgo Devlet Hastanesi’nin yolunu tuttu. Burada hekim, 3 yaşındaki Camila’ya ağrı kesici ve ateş düşürücü verip hastaneden taburcu etti. Annesine, kızına bol bol su içirmesini, meyve yedirmesini önerdi.

ANNESİNİ ZORLA UZAKLAŞTIRDILAR

Ancak küçük kız, ilaçlara karşın kusmaya devam etti. Ailesi daha da endişelenirken, bu kere acil servisin yolunu tuttu.

Annesi, “Ona (intravenöz terapi) vermek istediler. Ona oksijen vermeleri uzun sürdü” dedi. Hemşirelerin kızının damarını bulmakta zahmet çektiğini söyledi.

10 dakika sonra hemşire sonunda damara ulaşmayı başarırken, küçük kızın annesinden ayrıldığı belirtildi. Anne, “Hala bana sarılıyordu, onu zorla alıp götürdüler. ‘Huzur içinde yatmasına müsaade vermelisin’ dediler” dedi.

Annenin, kızından farklı ve kilitli bir odada tutulduğu ortaya çıkarken, buradan kaçan anne kızını görmek istedi lakin bir türlü başaramadı. Saatler sonra ise kendisine kızının su kaybı nedeniyle öldüğü söylendi.

“HALÜSİNASYON GÖRÜYORSUN” DEDİLER

Büyük bir keder yaşayan aile, sonraki gün cenaze merasimi için bir ortaya geldiğinde hayatlarının şokunu yaşadı. Anne Mendoza, küçük kızının tabutunun penceresinin buğulandığını fark etti. Şok içerisinde durumu yakınlarıyla paylaşırken, ona halüsinasyon gördüğü söylendi. Çaresiz anne, onları dinledi, tabutu açmaktan vazgeçti.

Ancak Camila’nın babaannesi küçük kızın gözlerini hareket ettirdiğini söylediğinde her şey bir anda değişti. Bir anda cenaze merasimi karıştı, Çabucak tabutu açan aile, küçük kızlarının nabzının attığını fark etti. Ambulans çağrıldı. Ölmediği anlaşılan küçük kız, acil halde yeniden Salinas de Hidalgo hastanesine götürüldü.

AİLESİ DAVA AÇTI

Hastanedeki hekimlerin tüm uğraşına karşın küçük kız kurtarılamadı. Hastane raporuna nazaran, kız çocuğu beyin ödemi nedeniyle hayatını yitirmişti. Verilen birinci vefat raporunda sırf sıvı kaybı yazıyordu. İkincisinde beyin ödemi, organ yetmezliği ve tekrar su kaybı yer aldı.

Mendoza ailesi, kızlarını bu hafta kreşe gönderecekti lakin hekimlerin yanılgısı nedeniyel iki defa cenaze merasimi düzenlemek zorunda kaldı.

Aile, artık, hastaneye dava açarken, yetkilileri ihmalkarlıkla suçladı. Meksika polisi ise sinema üzere olayın araştırıldığını, cesede otopsi yapılacağını söyledi.

Related Posts

Kanal İstanbul’un birinci köprüsünün ayakları yükseliyor

İstanbul’da yeni bir devir açacak Kanal İstanbul projesinin temelleri geçtiğimiz yıl Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan …

Casuslukla suçlanan savcı meslekten ihraç edildi

HSK İkinci Dairesi, hakkındaki argümanlar nedeniyle daha evvel tedbiren süreksiz olarak meslekten uzaklaştırılan Cumhuriyet Savcısı Davut Yılmaz …

İş adamını öldürmekten yargılanan sanık, sevgilisinin tahliyesini istedi

Olay, 2 Ekim 2021 tarihinde Başiskele ilçesi Servetiye Mahallesi Soğuksu mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gurbetçi iş adamı Cahit …

Erdoğan-Lapid buluşması: 14 yıl sonra ilk görüşme

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul toplantıları için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile …

AYM, aksiyoncu öğrencilere ceza öngören kanun hususunu iptal etti

Anayasa Mahkemesi, Yükseköğretim Kanunu’nun öğrencilere uzaklaştırma ve okuldan atma cezalarını öngören 54’üncü unsurunu iptal etti. Yüksek …

Erdoğan’ın ‘enflasyon’ açıklamalarına vatandaşlardan reaksiyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun düşeceği tarihi daima revize ediyor! Yaz ayları geride kalırken enflasyon düşmek yerine rekor düzeylere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.