Melih Gökçek, Mansur Yavaş’a soru gönderdi: ‘Alıştık artık’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.

Küçükkaya, Yavaş’ın konuk olduğunu öğrenince Melih Gökçek’in kendisini mesaj bombardımanına tuttuğunu anlatınca Mansur Yavaş gülümseyerek “Alıştık artık” yanıtı verdi.

Mansur Yavaş’la karşılıklı Demokrasi Meydanı’na çıkmak isteyen Melih Gökçek’e İsmail Küçükkaya’nın yanıtı ise “Melih Bey siz aday değilsiniz ki” oldu. Küçükkaya mesajların bu yanıt sonrası kesildiğini aktardı.

Gökçek’in sorularından birinin belediye bütçesi olduğunu söyleyen Küçükkaya, bu soruyu Mansur Yavaş’a yöneltti. Yavaş’ın yanıtı şöyle ise oldu:

“Türkiye’de ilk defa mali durum raporu bildiren belediyeyiz. 1.9 milyar dolar borcumuz azaldı. Mali durum raporumuzda bu var. Bu bizim şeref nişanımız” dedi.

LONDRA’DA EV ALDIĞI İDDİASINA YANIT

Yavaş, Londra’da evi olduğu iddiasına ilişkin olarak da, “Kızım oraya çalışmaya gitti. Türkiye’de iş bulamadığı için gitti. Uzun yıllardır kiradaydı. Ben 2020 yılında kredi çektim bir miktar kendisine gönderdim, o da mortgagela ev aldı. Bunu döndürüp döndürüp Mansur Yavaş’ın Londra’da evi var diyorlar. Merkezde de değil 35 kilometre dışarısında” açıklaması yaptı.

ANKET SONUCUNU PAYLAŞTI

Mansur Yavaş, Küçükkaya’nın “oy oranınızın yüzde 60’lara çıktığı söyleniyor” demesine yanıt olarak da yapılan son iki anketin sonuçlarını paylaştı. Yavaş, “Son iki anket geldi biri dün geldi, o civarda anketlerimiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx