Kısa müddette sindirimi ve bağırsak sistemini güzelleştirecek 4 şahane ve tesirli sır!

Bu doğal içeriklere “iyi sindirim için birinci yardım” denir, zira çoklukla insanın ikinci beyni olarak isimlendirilen mide-bağırsak sistemini etkileyen gerilimi anında giderirler.

Gelin ayrıntılara inelim ve bu can sıkıcı sıkıntıların üstesinden gelmek için pratik ve tesirli tahlilleri inceleyelim.

KISA MÜDDETTE SİNDİRİMİ VE BAĞIRSAK TERTİBİNİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN 4 MÜKEMMEL VE TESİRLİ SIR

Tatlı rezene esansiyel yağı, mide-bağırsak sistemini etkileyen tüm rahatsızlıklar için mucizevi bir şey değildir, nedenleri aşağıdaki üzeredir.

Yüksek trans-anetol içeriği bu yağı sindirim meselelerine karşı bir güç konsantresi yapar: Ağrılı kramplarla savaşır, tokluk hissini ortadan kaldırır ve safra akışını uyarır. Rezene esansiyel yağı, mide-bağırsak yolundan akan sakinleştirici enterik hudut sistemini sakinleştirir ve öfke ya da gerilim mideye çarptığında büyük yardım sağlar.

HARİKA BİR İKSİR TANIMI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

6 damla “tatlı rezene yağı”
4 damla lavanta yağı
2 damla vanilya özü

Bundan sonra sıvıyı bir bez üzerine dökmeniz ve her 30 dakikada bir derin nefes almanız gerekir.

İkinci sır mercanköşk. Uçucu yağı, spazm giderici ve kabızlık önleyici tesirlere sahiptir ve düzgün sindirim sağlar. Kimi araştırmalara nazaran, bu yağ, öbür şeylerin yanı sıra, bedenin rezervlerinin birikimini denetim eden dinlenme sonu olarak isimlendirilen parasempatik hudut sistemine de yardımcı olacaktır. Bu nedenle bu yağ, uykusuzluk ve tasayı yatıştırmak için de değerlidir.

İŞTE TARİF

2 damla mercanköşk yağı
3 damla mandalina yağı
1 damla sedir yağı
10 ml tatlı badem yağı ile karıştırın
Ardından ayakları ve mideyi karışımla yağlayın

GASTROİNTESTİNAL SORUNLAR İÇİN SON İKİ ŞAHANE ÇÖZÜM

Sindirimi güzelleştirecek 4 şahane ve tesirli sır ortasında, bağırsakları uyarmak ve güçlendirmek, ayrıyeten yemekten sonra hissedilen şişkinlik ve tartı hissini azaltmak için tasarlanmış harika kimyon esansiyel yağı yer alır. Yağ ayrıyeten gastrointestinal sistemden havayı temizlemek için olağanüstüdür.

REFAH İÇECEĞİ BU FORMDA HAZIRLANIR

1 damla kimyon, lavanta ve mercanköşk yağı
yarım bardak sütle karıştırıp biraz su ekleyin.

Bu içecek hamilelik sırasında ve kanser hastasıysanız kullanılmamalıdır.

Dördüncü ve son mucize bileşen nane, yalnızca yetişkinler için, çocuklarda kullanmamaya dikkat edin.

Tekrarlayan mide ağrınız, mide bulantınız yahut ishaliniz varsa, bu belirtiler irritabl bağırsak sendromunuz olduğunu gösterebilir.

Mentol sayesinde, nane esansiyel yağı gastrointestinal sistem kaslarını gevşetmeye yardımcı olur ve ziyanlı bakterilerin büyümesini mahzurlar.

Yetişkinler günde bir yahut iki sefer bir damla uçucu yağ ile birkaç dakika gargara yapabilirler. Sıvı daha sonra tükürülür ve yutulmaz.

Bu solüsyon astımlı, epileptik ve 6 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir.

Okuyucuya bunların muhtemel alternatif doğal tahliller olduğu hatırlatılır. Bu bağlamda, kullanımda son derece dikkatli olmanızı öneririz.

Related Posts

Diş beyazlatma nedir? Diş beyazlatma nasıl yapılır?

Diş beyazlatma nedir? Diş estetiği hakkında daha önce bilgi sahibi olmayanlar veya ilk kez duyanlar için diş estetiği seçenekleri merak edilmekte …

Bu türlü Oturuyorsanız Büyük Risk Altındasınız! Damarlarınızı Tıkıyor, Yüksek Tansiyona Neden Oluyor

Günlük hayatımızda birtakım alışkanlıkları istemeden yaparız. Mesela göz kırpma ya da muhakkak el hareketleri. Bunlardan en sık görülen ise …

Covid-19’a yakalanan Biden’ın sağlık durumu iyiye gidiyor

ABD Başkanı Joe Biden, 21 Temmuz’da Covid-19’a yakalanmış ve kendisini izole etmişti. Biden’ın doktoru Kevin O’Connor yayınladığı mektup ile …

DSÖ duyurdu: Maymun çiçeği virüsü için ‘küresel acil durum’ ilan edildi

Dünya Sıhhat Örgütü, maymun çiçeği salgınını “küresel acil durum” ilan etti. Türkiye’de de görülen maymun çiçeği virüsü için Dünya Sıhhat …

Zayıf Kan Sirkülasyonunu Fark Edebilmek İçin Bu İhtar İşaretlerine Dikkat Edin

Oksijen ve besinler bedeninizde kan yoluyla taşınır. Kan sirkülasyonunuz düzgün çalışmadığında bedeninizin kimi kısımları kâfi oksijen ve besin …

DSÖ: Maymun çiçeği global bir halk sıhhati acil durumu oluşturmuyor

Açıklama, DSÖ Genel Yöneticisi Tedros Adhanom Ghebreyesus’un artan olay yükünü ele almak için Memleketler arası Sıhhat Tüzüğü (IHR) kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.