İstanbul merkezli ‘ihaleye fesat’ operasyonu: 60 gözaltı

Güvenlik güçlerinin çetelere karşı mücadelesi devam ediyor.

Bu kapsamda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, mezat salonlarında ihaleye fesat karıştıran, ihaleye girecek kişileri tehdit ve şiddetle yıldıran bir suç ağını tespit etti.

İstanbul’daki İcra Müdürlüklerinde düzenlenen taşınmazların satışı sürecinde kalabalık olarak hareket ettikleri belirlenen çetenin, ihalelere katılmak isteyen vatandaşları baskı, cebir ve tehdit yoluyla vazgeçirdikleri, ihaleye girecek kişilerle önceden anlaşarak ihale

Çete üyelerine yönelik yapılan geniş çaplı teknik ve fiziki takibin devamında belirlenen 60 kişinin yakalanması için bu sabah operasyonun düğmesine basıldı.

60 kişi yakalandı

Erken saatlerde İstanbul merkezli olmak üzere Kırklareli, Samsun, Erzincan ve Diyarbakır’da yapılan eş zamanlı operasyonda, haklarında yakalama kararı bulunan suç ağının 60 üyesi gözaltına alındı.

Bu kişilerin kaldıkları ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda doküman ele geçirildi.

İhaleye fesat karıştırdıkları ve haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla yakalanan şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Çete üyelerinin polisteki ifade işlemlerinin ilerleyen saatlerde başlanacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir