Fahrettin Altun’dan İsrail’in TRT ekibine saldırısına tepki

Altun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, İsrail’in Gazze’ye yönelik işgalci saldırılarında gazetecileri bilinçli olarak hedef aldığını ve bu durumun devam ettiğini belirtti.

Altun, Gazze’deki Nuseyrat kampında yayın yapmakta olan TRT Arabi ekibinin aracının İsrail ordusu tarafından hava saldırısına maruz kaldığını ve bu saldırıda bağımsız bir kameraman olan Sami Şahada’nın ağır yaralandığını ve ameliyata alındığını aktardı. Ayrıca, TRT Arabi muhabiri Sami Berhum’un saldırıdan yara almadan kurtulduğunu hatırlattı.

Altun, açıklamasında şunları ifade etti: “Bu alçak saldırıyı kınıyoruz. Bu bir terördür. Bu terörün durması, Batı dünyasının bir an evvel bu vahşete karşı çıkması gerekmektedir. İsrail katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef almakta, basın özgürlüğüne saldırmaktadır. Uluslararası toplumun bu saldırılara karşı kayıtsız kalması da İsrail’i cesaretlendirmektedir. Artık yeter. Uluslararası toplum, gözlerimizin önünde cereyan eden vahşete karşı harekete geçmelidir. Bu sistematik saldırılara karşı sessiz kalanlar, İsrail’in soykırım suçuna ortak olanlardır. Bir kez daha İsrail’in Gazze’de gazetecileri hedef alan saldırılarını kınıyor, kameraman Sami Şahada kardeşimize Allah’tan şifalar, TRT ailemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx