CHP’li Seyit Torun’dan Erdoğan’a ‘belediye’ karşılığı: ‘Hakaret edeceğine belediyemize teşekkür etmelidir’

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Torun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İran dönüşü uçakta yaptığı açıklamalara ait şu değerlendirmelerde bulundu:

“ERDOĞAN PALAVRADA YORULMADI

Erdoğan, İran dönüşünde tekrar vatandaşın sıkıntılarını bırakıp belediyelerimize saldırmış. Biz doğruyu anlatmaktan yorulduk, Erdoğan palavrası tekrar etmekten yorulmamış. Belediyelerimize yönelik iftiralarını bozuk plak üzere tekrar eden Erdoğan’ın bu kelamlarını de yanıtsız bırakacak değiliz.

BELEDİYE SAYIMIZA ÜÇ EKLEMİŞ EKSİK OLMASIN

Belediyelerden bihaber olduğu her konuşmasından anlaşılan Erdoğan, bu kere de 14 büyükşehir belediyemiz olduğunu söyleyerek, büyükşehir sayımıza üç daha eklemiş. Eksik olmasın. Lakin birinci seçimde tüm büyükşehirlere talip olduğumuzu da unutmasın.

GÖZÜ PARADA OLANIN HİZMET KEDERİ OLMAZ

Daha hangi belediyenin kimde olduğunu bile bilmeyen Erdoğan’ın yaptığımız hizmetleri anlamasını zati beklemiyoruz. Bilmeden konuşuyorsa cahilliğine veririz lakin bilerek yapıyorsa bunun ismi kirli siyasettir. ‘CHP’li belediyelerin çeşme musluğu değiştirmekten öbür özelliği var mı?’ diyen Erdoğan şunu bilmelidir: Gözü parada olanın hizmetle kederi olmaz. Belediyeciliği, vatandaşın vergisini cebe indirmek sanan, bir yeşil alan gördüğünde inşaat hayali kuran bir zihniyet, belediyelerimizin hizmetlerini zati anlamaz.

BİZİM BELEDİYEMİZ HALKIN PARASINI ÇARÇUR ETMEMİŞTİR

İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ‘temel atmama’ merasimini lisanına dolayan Erdoğan’a şunu söylüyoruz: Bizim belediyemiz, İstanbul’un gereksinimi olmadığı belirlenen Silahtarağa’daki arıtma tesisine milyarlarca lira harcamayı reddetmiş, halkın parasını çarçur etmemiştir. Bizim belediyelerimiz bir yatırım yaparken birilerinin cebini değil, milletin çıkarını düşünür. Farkımız budur.

ONAY VERMİYOR, METROYU ELEŞTİRİYOR

Erdoğan, Sancaktepe’de 2017’de açılıp atıl bırakılan bir tünelin doldurulmasını da eleştirip, ‘vatandaşı metrodan yoksun bıraktığımızı’ söylemiş. Metro projelerine, finansmanlarına onay vermeyen sensin, dönüp eleştiren yeniden sensin. İşte bunun ismi kirli siyasettir. O atıl bıraktığınız tünel de mümkün bir zelzelede vatandaşı korumak için süreksiz olarak doldurulmuştur. Lakin bu kadar insafsızlık da fakat bu iktidara yakışır.

HAKARET EDECEĞİNE TEŞEKKÜR ET

İstanbul’da şu anda 10 farklı metro çizgisi inşası devam ediyor. Dünyada tıpkı anda en fazla metro çalışmasının yapıldığı kent İstanbul’dur. Üstelik bu çizgilerde o denli geçiş garantisi de olmayacak, vatandaşa ucuz ulaşım imkânı sunulacak. Geçiş garantisi olmayan ulaşım çizgisini yatırım saymayan Erdoğan, hakaret edeceğine belediyemize teşekkür etmelidir.

İZMİR’DE AYIBINIZI TEMİZLEYİN

Erdoğan İzmir Büyükşehir Belediyemizi de iftiralarla eleştirmiş. Belediyemiz kısıtlı imkânlarla İzmir’e tarihinin en büyük yatırımlarını yapıyor. Pekala siz iktidar olarak ne yaptınız? 2021’de 133 milyar lira vergi ödeyen İzmir’e 3,5 milyar liralık yatırım yaptınız. Türkiye’de en fazla vergi veren vilayetlerden olan İzmir’i devlet yatırımlarında son sıralara itmenin ve bununla övünmenin ayıbı size kâfi. Siz evvel bu ayıbı temizleyin.

ERDOĞAN ÇAY ATARKEN, BELEDİYELERİMİZ UĞRAŞ EDİYORDU

Erdoğan Muğla’daki orman yangınları üzerinden de, ‘itfaiyeleriniz nerede, yok’ diyerek iftiralar savunmuş. Kanunen Tarım ve Orman Bakanlığı’nda olan bir sorumluluğu belediyelerimize atacak kadar aciz hale gelmek iktidarın çaresizliğinin, beceriksizliğinin delilidir. Kaldı ki bizim belediyelerimiz binlerce araç ve çalışanla her türlü takviyesi sunmuştur. Yetmemiş ülkenin dört bir yanındaki belediyelerimiz yardıma koşmuştur. Geçen yıl Erdoğan otobüs üzerinde millete çay atarken bizim belediye işçimiz alevlerin içinde uğraş etmiştir. Lakin Erdoğan hala çalışanın alın terine saygısızlık yapmaya devam ediyor. Bunun ismi vicdansızlıktır.

BELEDİYELERLE REKABET EDİYOR

Milletimize soruyoruz: Bir iktidar, belediyelerle rekabet eder mi? Bu lakin aciz iktidarların yapacağı iştir ve Erdoğan da gitmekte olan aciz bir iktidarın başındadır. Bunlar yoksullukla, yolsuzlukla değil, belediyelerimizle uğraş ediyorlar. Ancak Erdoğan’a söylüyoruz: Kaybettiğin prestiji, belediyelerimize saldırarak kazanamayacaksın.

O PERİYOT ARTIK KAPANDI, SON ÇIRPINIŞLARINIZ

Siz, İstanbul’a ihanet etmekle, bir dinozor parkına 801 milyon dolar harcamakla, belediyelerin musluğunu yandaşlara bağlamakla övünen bir iktidarsınız. Ancak o zaman artık kapandı. Her türlü baskınıza karşın belediyelerimizi engelleyemediğiniz için artık çırpınıyorsunuz. Fakat bu son çırpınışlarınız. Belediye idarelerinden gittiğiniz üzere, birinci seçimde, Türkiye siyasetinden de silineceksiniz. Yoksuzluklarınızla, israfınızla, kirli siyasetinizle birlikte gideceksiniz.”

Related Posts

Prof. Dr. Oruç’tan korkutan açıklama! 2 bin 300 yapı bir an önce yıkılmalı

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde görevli Prof. Dr. Bülent Oruç, olası İstanbul depremi nedeniyle Kocaeli’de yapı stoklarının …

Süryaniler, Midyat’ta Meryem Ana’yı anıp dua etti

 Hazreti İsa’nın doğumunun ardından inşa edilen ve dünyanın en eski kiliselerden biri olduğuna inanılan Midyat ilçesine bağlı Anıtlı köyündeki …

Online alışverişi terk etmedik

Hesaplı alışveriş ve promosyon ile indirimler cazip kılıyor Online alışveriş, soru işareti taşıyan bir konu olmaktan çıkalı çok zaman oldu …

Kıbrıs Cumhuriyeti’ne iltica başvurularının çoğu Türkiye’den

Kıbrıs Cumhuriyeti’ne bu sene içerisinde yapılan yaklaşık 13 bin iltica başvurusunun büyük kısmını Türkiye’den geçenlerin teşkil ettiği ifade …

Türkiye Ukrayna’yla hazırlık maçı yaptı: 96-70

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde gayret eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu, Ukrayna’yı …

Azez’de canlı bomba yakalandı

Son dakika haberi! Azez’de PKK’lı Hasan Najjar plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile birlikte yakalandı. Açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.