Binance’deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Binance borsasında işlem gören çeşitli altcoin projeleri için yeni gelişmeler dikkat çekiyor. İşte popüler altcoin projelerine yönelik büyük haberler…

Altcoin SAND’in arkasındaki The Sandbox’a önemli bir şirket katıldı

Emlak platformu CHARLES & KEITH, metaverse The Sandbox’ta 13-27 Mart 2023 tarihleri arasında CHARLESKEITHHAUS adlı sanal dünyasının kapılarını açarak metaverse’teki varlığını genişleteceğini duyurdu. 2023 ilkbahar-yaz koleksiyonu State of Play ile modellenen CHARLESKEITHHAUS, markanın evrenini deneyimlemek için sürükleyici ve eğlenceli bir yol sunduğunu söylüyor. Metaverse’te yer alan evdeki her ayrıntı, yeni koleksiyonun ruhunu yansıtacak şekilde düzenlendi. Evde, eğlenceli ilkbahar-yaz 2023 stillerinden ilham alan renk paleti kullanıldı. Hatta evde, yakın zamanda piyasaya sürülen çizimlerin sergilendiği bir NFT galerisi bile bulunuyor.

MakerDAO’daki yeni öneri onaylandı

16 Mart’ta, kredi protokolü ve stablecoin ihraççısı MakerDAO, ABD Hazine tahvillerinden oluşan portföy varlığını yüzde 150 artırarak 500 milyon dolardan 1.25 milyar dolara çıkarmaya yönelik bir teklifi kabul etti. Teklif, Dai stablecoin’in 11 Mart’taki piyasa volatilitesi sırasında 1 dolarlık sabitini kaybetmesinin ardından protokolün “gerçek dünya” varlıklarına ve tahvillere maruziyetini artırmayı amaçlıyor. 750 milyon dolarlık borç tavanındaki artış, Maker delegatörlerinin yüzde 77’si tarafından onaylandı. MakerDAO, DAI’yi destekleyen likit varlıklarını çeşitlendirerek daha fazla ABD Hazine bonosu satın almak için 750 milyon dolarlık USDC kullanmayı planlıyor.

Bitcoin ve altcoin borsası GMO Coin, ASTR’ı listeliyor

GMO Financial Holdings’in bir yan kuruluşu olan GMO Coin tarafından işletilen kripto para borsası GMO Coin, Astar’ı (ASTR) listeleyeceğini duyurdu. Bu hamle, GMO Coin’i Astar için yerel mevduatları destekleyen ilk Japon borsası yapıyor. Borsa, 22 Mart 2023’teki düzenli bakımdan sonra token alım satımına başlayacak. Astar Network, Ocak 2022’de başlatılan ve farklı Blockchain’ler  arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için Polkadot’un ağına bağlanmayı amaçlayan bir Blockchain’dir.

Blockchain hackathon’una birçok altcoin projesi katılıyor

Diğer yandan, 17 Mart’ta Paris Blockchain Week Hackathon’u bugün resmi olarak başlayacak. Bu konferansın resmi stratejik ortağı olan Gridex, yalnızca etkinlik oluşturuculardan biri değil, aynı zamanda XRP ve Solana ile değerlendirmeye katılacak ve kazanan takımlara ödüller sağlayacak. Gridex Token GDX’in d5.xyz’de 3 gündür listelendiği ve mevcut fiyatın lansman fiyatına göre 4 kattan fazla olduğu bildirildi. GDX, toplam 200 milyon dolaşıma sahip, Ethereum tabanlı on chain emir defteri protokolü Gridex’e dayalı ilk ekosistem tokenıdır.

Cosmos, SDK v0.47’yi piyasaya sürdü

17 Mart’ta Cosmos, tüm Cosmos SDK tabanlı zincirlerin genel performansını ve işlevselliğini iyileştirmeyi amaçlayan SDK v0.47 versiyonu “Twilight”ı piyasaya sürdü. Bu sürümün, Tendermint Core’un yerine Cosmos SDK’ya CometBFT v.037’yi getirdiği ve ABCI 1.0’a yükseltmeyi desteklediği ve böylece performansı önemli ölçüde artırdığı bildiriliyor.

https://twitter.com/cosmos/status/1635967167463055360

HNT Solana ağına taşınıyor, Binance ETH 2.0 çekme işlemlerini destekliyor

17 Mart’ta merkezi olmayan kablosuz iletişim ağı Helium, 27 Mart’tan 18 Nisan’a kadar Solana Blockchain’ine taşınacak. Diğer yandan, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, Helium’u delist edeceğini bugün duyurdu. Bu sırada Binance, yaklaşmakta olan Ethereum Shanghai ve Capella yükseltmeleri (Shapella yükseltmesi olarak anılıyor) nedeniyle ETH 2.0 para çekme işlemlerini destekleyeceğini duyurdu, Binance bu özelliği Ethereum ağında bir hafta içinde başlatacak.

Ripple, Singapur merkezli fon ile ortak oldu

Son olarak, kripto ödeme şirketi Ripple ve Blockchain Founders Fund, Web3 odaklı start-up’ları geliştirmek ve benimsemek için stratejik bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. İş birliğinin bir parçası olarak Ripple, erken aşamada olan ancak halihazırda yüksek potansiyele sahip olan Blockchain şirketlerini daha da destekleyecek olan Singapur merkezli risk sermayesi fonuna yatırım yaptı. Yatırımın tutarı açıklanmadı. Şu anda Blockchain Founders Fund portföyünde Web3 faaliyetlerine odaklanan 100’den fazla şirket var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir