Bakan Soylu’dan FETÖ’cülere reaksiyon: Mezarları dahi bu topraklara layık olamayacak

Bakan Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü münasebetiyle Ankara Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen anma programına katıldı.

Programa, 15 Temmuz gazisi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan ile gelen Soylu, gaziler ve şehit yakınlarıyla selamlaştı.

Soylu’nun, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe teşebbüsü gecesi amaç aldığı noktalardan biri olan Ankara Emniyet Müdürlüğünde şehit olan 13 polis ve vatandaşın fotoğraflarının yer aldığı platforma kırmızı karanfil bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ahmet Hamdi Akseki Mescidi Müezzini Fatih Derdiyok, Kur’an-ı Kerim okudu. Ankara Müftüsü Hasan Çınar, Ankara’da tüm mescitler ve Kur’an kurslarında şehitler için okunan 3 bin 700 hatmin duasını yaptı.

SOYLU, TEK TEK ŞEHİTLERİN İSİMLERİNİ OKUDU

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Ankara Emniyet Müdürlüğünde 13, Gölbaşı Özel Hareket Dairesi Başkanlığında 44, Genelkurmay Başkanlığı önü, Kahramankazan ve TÜRKSAT’ta daha birçok kişinin şehit ve gazi olduğunu hatırlattı.

Her sene olduğu üzere bu yıl da şehitler için yoklama alan Soylu, tek tek şehitlerin isimlerini okudu. Soylu’ya törendekiler “Burada” karşılığını verdi.

Soylu, Ankara Emniyet Müdürlüğü binasına her baktıklarında 15 Temmuz’da yaşananları hatırladıkların belirterek FETÖ’nün ihanetinin Türkiye’ye ziyan vermediğini bilakis daha da güçlenmesine vesile olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE 15 TEMMUZ’DAN SONRA DAHA YERLİ VE DAHA ULUSAL OLDU”

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra daha yerli ve daha ulusal olduğunu söz eden Soylu, Türkiye’nin terörden uyuşturucu gayretine kadar tarihindeki en başarılı sonuçları 15 Temmuz’dan sonra aldığını söyledi.

Soylu, millete laf söyleyenlerin, her gün bu milletin pak evlatlarına iftira üstüne iftira görüntüleri çekenlerin, devlete ve millete lisan uzatanların hepsinin yurt dışında olduğuna dikkati çekerek “Hiçbirinin ne kendilerinin ne de efendilerinin bu devletle ve bu milletle baş edecek güçleri yoktur.” sözünü kullandı.

“15 TEMMUZ’UN GALİBİ MİLLET”

15 Temmuz’un galibinin millet olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Bize bu ihaneti yapanları asla affedecek değiliz. Kiminle kucaklaşırlarsa kucaklaşsınlar, kimden helallik isterlerse istesinler, kimlere amalı fakatlı cümleler kurdururlarsa kurdursunlar, bunları affedecek ve tekrar ortamıza alacak değiliz. Mezarları dahi bu topraklara layık olamayacaktır. Yaşadığımız ihaneti unutacak değiliz. Şehitlerimizi unutacak değiliz. Şu binaya nasıl bomba attıklarını, şu evlatların üstüne nasıl kurşun yağdırdıklarını, bu millete nasıl silah doğrulttuklarını, kimlerin yurt dışından haber beklediğini, kimlerin yurt içinde, hangi adalarda, hangi masalarda, bu işi önünü gerisini planladığını, sonucunu maç izler üzere izlediğini de unutacak değiliz. Bilesiniz o gece gazilerimize, Turgut müdürümüze, kahraman aslanlarımıza yapılanları asla unutacak, unutturacak da değiliz.

Bilesiniz, 15 Temmuz’u asla sulandıramazlar, bizimle asla kucaklaşamazlar. Bileseniz, onları el altından affettirmeye çalışanlara sesleniyorum, bu millet bunun hesabını size soracaktır. Yaptığınız oyunun, yaptığınız tezgahın, birilerinin maşası olarak bu ülkeye yapmaya çalıştıklarınızın hepimiz ve herkes farkındayız. Siz bir şeyi hesap etmiyorsunuz, bugüne kadar da hesap etmediniz. Vallahi Allah’ı hesaba katmadınız billahi Allah’ı hesaba katmadınız, vallahi bu ülkenin şehitlerini, eli dualıları hesaba katmadınız. Kendilerine öbür millet, diğer vatan bulsunlar, halimiz bu kadar açık ve nettir.”

GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI KATILDI

Programa, Bakan Yardımcıları İsmail Çataklı ve Mehmet Ersoy, birtakım AK Parti ve MHP milletvekilleri, Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Aktaş, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, emniyet, jandarma ve kıyı güvenlik işçisi ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Programda, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz görüntüleri izletildi.

 

KAYNAK: AA

Related Posts

Türkiye Ukrayna’yla hazırlık maçı yaptı: 96-70

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde gayret eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu, Ukrayna’yı …

Azez’de canlı bomba yakalandı

Son dakika haberi! Azez’de PKK’lı Hasan Najjar plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile birlikte yakalandı. Açıklama …

Michy Batshuayi, Fenerbahçe’ye transferi için İstanbul’a geliyor savı

Aradığı 9 numarayı bir türlü bulamayan Fenerbahçe’de gündeme son olarak Michy Batshuayi geldi. 2021-2022 Ahmet Çalık Futbol Dönemi’ni Beşiktaş’ta …

Ormanlık alanda çıkan yangına müdahale sürüyor

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına takımların müdahalesi sürüyor. Yangın, saat 14.00 sıralarında Tavşanlı Mahallesi’nde …

Balıkçıların umudu palamut! Şimdiden yarım kilograma ulaştı

Ordu’da son hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, geçen dönem avlanılmayan palamut balığının bu sene bol olduğunu belirtiyor. Denizlerde 15 …

Avrupa’daki 21 ligin 19’unda 4’lü oynayanlar şampiyonluğa ulaştı

Geçen sezon Avrupa’da 21 ülkenin birinci liglerinde şampiyon olan takımların 19’u, 4’lü savunmayla sahaya yayılırken, 3’lü oynayarak zirveye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.